پشكو آرام پنجشنبه 11 آبان 1396 09:22 ب.ظ نظرات ()
این روزهاحرفهای زیادی در برخی کانالها و سایتها در مورد اهل سنت زده شده و شنیده میشود که لازمه مقداری روشنگری در مورد آنها انجام بشه . 
1 - عنوان عُمَری برای اهل سنت صرفا یک صفت کینه توزانه و تفرقه افکنانه برای آنهاست ، اهل سنت به اصحاب پیامبر از جمله عمر ( رض عنه ) فقط توهین نمیکنند و احترام هم میگذارند اما اهل سنت نه تاریخ تولد و نه تاریخ شهادت عمر را در طول سال ذکر میکنند نه مراسمی برای ایشان دارند و نه تمثالی از ایشان در منزل و نه اینکه به رفتار و گفتار ایشان اقتدا میکنند .
2 - عنوان ابابکریه به اهل سنت ، اولا ایشان ابوبکر هستند نه ابابکر ، دوما ابوبکر صدیق جدا از اسلام و از قبل از اسلام و از کودکی انسان شریف و قابل احترامی در بین همه بودند و باز هم  اهل سنت  به اصحاب پیامبر از جمله ابوبکر ( رض عنه ) فقط توهین نمیکنند و احترام هم میگذارند اما اهل سنت نه تاریخ تولد و نه تاریخ وفات ابوبکر را در طول سال ذکر میکنند ، نه مراسمی برای ایشان دارند و نه تمثالی از ایشان در منزل و نه اینکه به رفتار و گفتار ایشان اقتدا میکنند.
3 - ملاک اصلی رفتار و گفتار برای اهل سنت فقط پیامبر اسلام و ختم رسل است و بس . هر چند که منبع اصلی اقتدای اهل سنت خداست و هر چه که بخواهند از وی طلب میکنند و دیگر هیچ .
آنچه که در روح جامعه ی اهل سنت جریان دارد غیر ازین چیزی نیست و فقط کسانی میتوانند به این درک برسند که از نزدیک و بصورت طولانی مدت با یک یا چند خانواده اهل سنت معاشرت داشته باشند .
نظر اصلی نگارنده مطلب فوق : مذهب به معنی راه و طریق است . راه جدا شده از دین توسط یک فکر و ذهن یک انسان عادیست . از هر دین خدایی ، مذاهب بسیار متعددی از جمله مذهب سنی جدا شده اند که زاییده ذهن انسانهای عادیست و مانند دین نیستند و جنبه خدایی ندارد .


Image result for ‫اهل سنت‬‎