پشكو آرام دوشنبه 29 آبان 1396 08:32 ق.ظ نظرات ()

نمیخواهم ادعا کنم  متخصص که سهله حتی بعنوان یک کارشناس اقتصادی مقاله می نویسم میخواهم بعنوان یک شهروند که  بارها به دولت اصلاحات رای داده و هنوز هیچ نتیجه ای عایدش نشده چند سوال مطرح کنم که جوابش البته ساده است ولی هیچ کس جرات طرح آنرا ندارد :
1 - مگر تحریمهای بانکی از سر ما برداشته نشده است ؟
2 - مگر ما الان بگفته خود دولتمردان پایه یک کشور به اندازه قبل از تحریمها نفت نمی فروشیم ؟
3 - الان غیر از هزینه های خدماتی و اداری ، کدام پروژه پایه ای مملکت نخوابیده و بودجه مملکت را می بلعد ؟
4 - حالا درآمدهای داخلی فروش گاز و اینترنت و برق و آب و مالیتهای متعدد مستقیم و غیر مستقیم بکنار که الان بصورت خزنده که مردم خبر ندارند عملا هزینه های فیش های خانگی آنها 300 تا 500 % افزایش یافته و نه تنها زیان ده نیستند بلکه به سود دهی رسیده اند فقط به پول نفت میخواهم اشاره کنم که این پول نفت کجا خرج می شود که وضعیت جیب بازاریان و کسبه بکنار حتی به زور و این یک واقعیته حتی به زور حقوق ماهانه کارمندان را می دهند مزایا هم که کلا حذف شده است . سال آینده که آقای نوبخت لطففففففففف فرموده اند و برای کارمندان عملا 5 % اضافه حقوق در نظر گرفته اند . واقعا درآمدهای نفتی کجا خرج می شوند که ما در سفره خود آنرا نمی بینیم ؟
5 - باز هم همین آقای نوبخت لطف فرموده اند و حتی به یارانه داروهای بیماریهای خاص هم رحم نکردند و آنرا قطع فرمودند دیگر فاجعه ازین بالاتر ؟
6 - موضوع کمک به زلزله زدگان که دیگر افتضاحی ازین بالاتر که 100 % مردم کمک کردند و دولت دیگر هیچ ، در حالیکه باید 90 به 10 نقش دولت پررنگ می بود .


Image result for ‫کارتون جیب مردم‬‎