پشكو آرام دوشنبه 25 آذر 1392 09:53 ب.ظ نظرات ()
ایشان که دلمان خوش بود و گفتیم با آن تحصیلات  دکتری پر طمطراق در آنهم یکی از زمینه های مهم آموزش و پرورش و از دل همین اداره می آید و به داد این خانه ویران می رسد خیلی ساعات از خوابشان گذشته اند  و و این خوابرا دیده اند که برای دانش آموز سرانه تعیین کنند و سرانه آنرا به مدیر مدرسه واگذار کنند و مدیر ازین پول تمامی هزینه های مدرسه از جمله حقوق معلمان را تامین کند . حالا نتیجه چه می شود ؟ 1 - خوش به حال مدیران اختلاص کننده خواهد شد 2 - تعدادی از معلمین برای تامین کسری بودجه مدرسه از کار برکنار خواهند شد 3 - برای تامین اختلاصهای مدیران، کلاسها منبعد 50 و یا 60 نفره اداره خواهند شد 4 - در قدم بعدی کسرس بودجه مدرسه بر عهده والدین می گذارند و این یعنی یک کلاه خزنده و یواشکی بر سر والدین زیر خط فقر 5 - آنهم این پروژه بوسیله چه کسانی اداره خواهد شد بوسیله مدیرانی که تعداد زیادی از آنان و نه همه ی آنها از کسانی هستند با مشخصات ( سواد پایین - درجه خلوص اطاعت پذیری بسیار بالا  و تنها چیزی که خود و معاونانشان اصلا سر در نمی آورند روانشناسی تربیتی و جامعه شناسی و . . . ) که محیط مدرسه در اکثر مدارس برای دانش آموز نه تنها جذاب نیست بلکه ساعاتی را که او در آنجا سپری می کند از زجزآورترین ساعات زندگی دانش آموز بدل شده است .
یکی یک کلمه حرف حساب به این آقایان بفهماند که این پول نفت والا مال ملت است و نه دولت ! و فقط در دو زمینه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان رایگان مستقما بر روی سفره مردم حاضر می شود که آنهم دارد از دست میرود و معلوم نیست این آقایان می خواهند سرمایه های خدادی این ملت را کجا هزینه کنند ؟ یارانه را که میخواهند ندهند ، هزینه های بهداشت و درمان که سر به فلک کشیده که تا این آقایان یک بیمار صعب العلاج نداشته باشند معنی آنرا نمی فهمند حالا این هم از وضعیت آموزش و پرورش !
براستی چرا مسئولین ما در طی این 34 سال طوری رفتار کرده اند که مردم یکصدا بگویند امسال را ولش کن فقط یاد پارسال و پیار سال به خیر چه روزگار خوشی داشتیم . حتی بعضی از این آقایان دارند طوری رفتار می کنند که ما دلمان برای حرفهای اقای احمدی نژاد تنگ شود البته حساب وزارت امور خارجه ازین بحث جداست ، نه بخاطر مذاکره با آمریکا نه بخدا فقط زبان واقعی دیپلماسی سربلندانه را ایشان بلد هستند چرا که میخواهیم در اذهان مردم دنیا چهره ای آبرومندانه داشته باشیم .